A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство Лохвицька міська лікарня

Статті

 

Фото без описуТуберкульоз — хвороба, яку можна вилікувати. Своєчасне лікування ефективними протитуберкульозними ліками, щоденний прийом препаратів і дисципліна у виконанні порад лікаря – запорука одужання. Люди зі слабким імунітетом внаслідок хронічних недуг чи вживання певних ліків, а також через згубні звички, та ще маленькі діти, в яких імунна система тільки-но формується, є особливо вразливими до захворювань.

Упередження та хибні погляди на туберкульоз заважають вчасно виявити хворобу та її успішно вилікувати, а також викликають стигматизацію тих, хто її має.

Розвіюємо міфи про туберкульоз:

ТБ можна вилікувати без стаціонару – і це безпечно для оточуючих

Лікування туберкульозу може відбуватися як у лікарні, так і вдома, залежно від стану хворого. Госпіталізація потрібна тільки за наявності конкретних показів, в усіх інших випадках люди з ТБ лікуються амбулаторно, зберігаючи можливість працювати, навчатися та жити звично. В Україні вже з першого дня близько 70% людей з ТБ проходять лікування в амбулаторних умовах.

Чи можна заразитися, якщо спілкувався з хворим на вулиці

️ Безперечно, ні. Навіть попри те, що туберкульоз передається повітряним шляхом і людина заражається при вдиханні аерозолю під час кашлю, чхання чи голосного сміху хворого на туберкульоз, відсоток ризику заразитися під час спілкування на вулиці дорівнює нулю. Тим паче, для зараження потрібен тривалий контакт з хворою на туберкульоз людиною та за умови, якщо контакт відбувається в приміщенні, яке не провітрюється.

Захворіти на туберкульоз може кожен, незалежно від соціального стану.

Туберкульоз – заразне захворювання, що викликається мікобактеріями туберкульозу (бактеріями комплексу Mycobacterium tuberculosis). Захворіти може будь-хто за певних обставин, не зважаючи на соціальне становище, вік або спосіб життя. Такі фактори, як слабкий імунітет, хронічні хвороби або незадовільні умови проживання можуть збільшити ризик інфікування, проте не є єдиною причиною. Тому туберкульоз – це така ж інфекційна хвороба, як і багато інших.

Чи можливо підхопити туберкульоз через побутові речі, такі як посуд або книги?
Це не відповідає дійсності. Туберкульоз передається повітряно-крапельним шляхом. Заразитися можна при вдиханні аерозолю, який містить багато збудників туберкульозу. Цей аерозоль утворюється, коли хвора на туберкульоз людина, яка не проходить лікування, кашляє, чхає або голосно сміється.

Якщо людина боїться визнати, що в неї туберкульоз через осуд у суспільстві, як їй діяти

💁‍♂️ Людина повинна сама зрозуміти свій діагноз, прийняти його і пережити цю ситуацію, усвідомити, що туберкульоз — це звичайна хвороба, яку необхідно лікувати. Туберкульоз — не клеймо і не вирок. Допомогу треба шукати у сімейного лікаря, який проводить амбулаторне лікування. Саме сімейний лікар донесе до людей інформацію, що туберкульоз виліковний, а людина, яка проходить лікування, не є небезпечною для інших. Не бійтеся розповісти про свій діагноз близьким та друзям, адже ви завжди знайдете серед них підтримку та розуміння. Підтримку ви також зможете знайти і серед людей, які вже вилікувалися від туберкульозу.

Як часто хворіють медики, що лікують хворих на туберкульоз

👨️ Медпрацівники, що лікують хворих на туберкульоз, перебувають у групі ризику, оскільки часто й тривалий час контактують з хворими на туберкульоз. ️ Але дотримання правил інфекційного контролю дозволяє запобігти захворюванню. Насамперед, це використання респіратора медичним працівником та маски пацієнтом. Також приміщення, у якому проходить спілкування з пацієнтом, має добре провітрюватись. Крім того, медичні працівники, як група ризику захворювання на туберкульоз, мають проходити щорічні медогляди, за результатами яких медичному працівнику може бути призначене профілактичне лікування туберкульозу.

Яка частина звичного життя зберігається під час лікування туберкульозу, а що зазнає змін на тривалий час

️ Варто підкреслити, що людина, яка хворіє на туберкульоз, зобов'язана лікуватися, дотримуватися режиму лікування та рекомендацій лікаря. За два тижні ефективного лікування людина з туберкульозом стає безпечною для оточуючих і може повернутися до своїх звичайних занять, якщо стан здоров'я у неї добрий. Вона може повернутися до навчання, до роботи у будь-який колектив. Щодо фізичного навантаження, занять спортом або косметичних процедур необхідна консультація та порада лікаря.

Як підтримувати імунітет, щоб не захворіти на туберкульоз

🤸 Потрібно вести здоровий спосіб життя. Перш за все, це відмова від шкідливих звичок, що негативно впливають на імунну систему. Далі — це здорове харчування, збалансоване харчування, у раціоні має бути достатньо білків, що є будівельним матеріалом для імунної системи, а також вітамінів та мікроелементів. Проте заняття фізкультурою та спортом також додадуть позитивного результату до зміцнення імунної системи.

Народні методи проти ТБ безсилі

Жодні народні способи не виліковують інфекційні захворювання, зокрема, і туберкульоз. Борсуковий жир, відвари з трав чи інші нетрадиційні способи не лише не допомагають, а ще й можуть зашкодити здоров'ю. Лише точне дотримання рекомендацій лікаря та регулярний прийом ліків є гарантією одужання.

В Україні всі пов’язані з ТБ сервіси – безкоштовні

В Україні кожна послуга, пов'язана з профілактикою, діагностикою та лікуванням туберкульозу, надається безкоштовно.

На сьогодні в усіх областях наявні необхідні ліки. Для людей з ТБ організовано безперервний процес лікування, що забезпечує його ефективність та одужання.

Перемогти туберкульоз можливо тільки об'єднаними діями

  • Не розповсюджуйте неправдиву інформацію щодо ТБ;
  • Вірте лише перевіреним джерелам даних;
  • Зважайте на факти, що ґрунтуються на принципах доказової медицини;
  • Підтримуйте, а не стигматизуйте людей, що мають туберкульоз;
  • Сприяйте формуванню толерантного ставлення у суспільстві до хворих на ТБ.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора