A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне Некомерційне Підприємство Лохвицька міська Лікарня

Санітарно-просвітня робота

COVID 2019- це новий вірус, який став причиною масштабного спалаху респіраторних захворювань із важкими ускладненнями і високою смертністю, та призвів до пандемії у світі. Назва походить від “Корони», яка оточує вірус та складається з S білків.

Вбиває  вірус ультра фіолетове опромінення через 15хв., температура +56° через 10хв., в аерозолях виживає 8-10год. у воді до 9діб. Гелі, аерозолі на основі 80° етанола (спирта) знищують вірус через 30сек.

Шляхи передачі вірусу: повітряно - крапельний, контактний, повітряно -пиловий. Імунітет не тривалий і не захищає від реінфекції. Вільний доступ кисню приводить до денатурації S білків із яких складається корона вірусу і він втрачає живучість. Вірус досить великий за розміром, але звичайна медична маска не допомагає відфільтрувати його, тому необхідно зберігати дистанцію від людини до людини на відстані до 3м. Вірус може залишатися активним на тканинах протягом 6-12год. звичайний пральний порошок при пранні знищує вірус.

Коронавірус присутній в ареалі тварин: уражають людину, котів, птахів, собак, ВРХ, свиней, кажанів, диких ссавців, проте вже зрозуміло, що значно більшу епідеміологічну небезпеку становить поширення вірусу саме від людини до людини, та  через споживання погано термічно обробленого м’яса, інфікованих коронавірусом тварин чи риби, наприклад через суші.

Симптоми інфекції захворювання можуть проявитися через 2-14днів після зараження  коронавірусом. Захворювання може мати легкий перебіг, середньої тяжкості та тяжкий. Після дії вірусу на слизову зіву може з’явитися сухість, яка зустрічається при ангіні. При коронавірусі з’являється висока температура, важке дихання, закладеність носа не схожа на нормальну закладеність, з’являється відчуття, що людина тоне в воді (задиха). Також людину турбує сильний головний біль, діарея, сухий кашель, сонливість.    Щоб захистити себе від хвороби, спричиненою коронавірусом, необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

    -утриматися від поїздок за кордон.

   - уникати контактів з людьми, які мають ознаки ГРВІ. Тримати від них дистанцію 2-3м.

   - регулярно мити руки з милом до 1хв. особливо після контакту з будь яким хворим на ГРВІ.

  - пити часто гарячу воду, полоскати слизову зіву фурациліном, бетадином, щоб усунути або мінімізувати дії мікробів, поки ті ще знаходяться на слизовій зіву.

  - не торкатися немитими руками очей, носа, рота -  вірус може проникати через слизові оболонки.

   - користуватися дез засобами, провітрювати і здійснювати вологе прибирання приміщення.

   - правильно використовувати медичні маски (хворі та близьке оточення, що контактує з ними, мед персонал). Маски доцільно міняти в приміщенні через кожні 30хв.

   - не вживати погано термічно оброблені м’ясні, рибні продукти, яйця.

    Якщо Ви прибули з закордону і протягом двох тижнів після цього у Вас виникли симптоми респіраторного захворювання необхідно викликати сімейного лікаря для огляду вдома. Необхідно обмежити контакти з іншими людьми і використовувати захисну маску для обличчя. Під час кашлю та чхання необхідно прикривати рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою.

     Наразі немає вакцини для захисту від коронавірусу. Найкращий спосіб запобігти зараженню – уникнути впливу цього вірусу.

    Не існує специфічного противірусного лікування. Люди інфіковані новим коронавірусом отримують симптоматичне лікування, щоб полегшити симптоми захворювання.

    При перших ознаках захворювання необхідно звертатися до свого сімейного лікаря.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора